Kybartų požemiai

Balandžio 30 dieną mokyklos mokiniai su mokytojais aplankė po Kybartų geležinkelio stotimi esančius skliautuotus rūsius, kurie buvo pastatyti 1870 m. ir vėl netikėtai aptikti 2002 m. remontuojant buvusį muitinės sandėlio pastatą.

Mus į rūsius palydėjęs Kybartų bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius pasakojo, jog manoma, kad tunelį suprojektavo ir pastatė prancūzai - karo belaisviai. Labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo arba už vieną milijoną auksinių rublių, o ledų prikrauti rūsiai atstodavo šaldytuvus. Tunelis eina lygiagrečiai senojo muitinės sandėlio pastato ir baigiasi užmūryta anga. Kas už jos – nežinoma. Miestelio senbuviai pasakoja, kad kažkada šiais tuneliais buvo galima nusigauti iki pat geležinkelio stoties pastato ir kelių artimiausių kaimų.

DSC 4231 1