Atnaujinta 2022 m. rugsėjo 1 d.

Mokyklos biblioteka – tai atviras švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia informacine bei technine baze. Ji visapusiškai tenkina mokyklos bendruomenės narių informacinius poreikius, savo fondais ir veikla dalyvauja ugdymo procese, sudarydama sąlygas asmenybei savarankiškai tobulėti (Mokyklos bibliotekos koncepcija).

Kybartų ,,Rasos“ mokyklos bibliotekos tikslai ir uždaviniai:

1. Tikslas: Visapusiškai tenkinti mokyklos bendruomenės narių informacinius poreikius, ieškoti būdų vaikų skaitomumui didinti.
Uždaviniai:
1.1. Sudaryti sąlygas skaitytojams efektyviai naudotis bibliotekos fondais.
1.2. Skatinti mokinių skaitymą organizuojant knygų parodas, akcijas ir kitus renginius.
1.3. Komplektuoti, saugoti ir populiarinti fondą atsižvelgiant į ugdymo proceso poreikius.
2. Tikslas: Modernizuoti dokumentų apskaitą bibliotekoje.
Uždaviniai:
2.1. Užtikrinti kryptingą bibliotekos fondo plėtrą.
2.2. Tęsti bibliotekos duomenų suvedimo darbus į programą „Mobis''.

Mokyklos bibliotekoje sukauptas 6572 vienetų knygų ir kitų dokumentų fondas. Bibliotekoje yra skaitykla su 5 darbo vietomis (1 kompiuterizuota su interneto prieiga).
     Svarbiausias dėmesys skiriamas skaitytojų aptarnavimui, individualiam bendravimui su skaitytojais mokiniais, taip pat fondų tvarkymui. Mūsų mokyklos bibliotekoje knygomis ir kitais dokumentais galima naudotis vietoje arba dokumentai išduodami į namus 14 dienų laikotarpiui, galima naudotis kompiuteriu bei internetu, teikiama individuali pagalba renkantis literatūrą, informacija apie naujai gautas knygas ir vadovėlius. Bibliotekoje rengiamos parodos rašytojų gimimo metinėms, valstybinėms šventėms paminėti, organizuojamos teminės popietės.

APRŪPINIMO BENDROJO UGDYMO DALYKŲ VADOVĖLIAIS IR MOKYMO PRIEMONĖMIS TVARKOS APRAŠAS

NAUDOJIMOSI BIBLIOTEKA TAISYKLĖS

Kybartų ,,Rasos'' mokyklos bibliotekininkė Vilma Jasulaitytė (el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).

Bibliotekos darbo laikas:

Pirmadienis      8,30 – 12,00  ir  12,00 – 16,00;

Trečiadienis      9,00 – 10,40  ir  13,30 – 14,50.

Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą.

[Fransis Bekonas]